nassfeld-cs

HOTLINE: +43 676 758 35 00
+420 603 555 590
(hovoříme česky)

V Korutanech je krásně v každé roční době

Nassfeld v zimě

 
 
Nassfeld, největší a nejmodernější lyžařská oblast Korutan a jedna z TOP 10 lyžařských oblastí Rakouska, se zcela upsala kvalitě služeb tak, aby hostům nabídla ve „sněžné jámě“ Korutan příjemnou dovolenou. V rámci služeb „Nice Surprise“ na hosty čeká koš plný překvapení.
 
Sníh, jistě
Nassfeld neboduje jenom svým působivým panoramatem hor, ale jaké jistotou sněhu. Korutanská „sněžná jáma“ těží se svého mikroklimatu, který díky častému vlivu jaderské tlakové níže zahalí od začátku prosince do poloviny dubna celou lyžařskou oblast do bílé nádhery. A pokud by se snad paní zimě nedostávalo velkorysosti, postarají se nejmodernější zasněžovací zařízení po celou sezónu o ničím nezkalený zážitek z lyžování na 110 km sjezdovek.
nassfeld-1.jpg
 
 
 
 
 
 
„Sonnen-Hotspots“Lyžujte tam, kde svítí slunce!
Jedinečné panorama hor, jistota sněhu a mnoho hodin slunečního svitu – „To je zimní dovolená přesně podle našich představ!“ říkají mnozí spokojení návštěvníci Nassfeldu. Vzhledem k tomu, že Nassfeld patří k oblastem s největším počtem hodin slunečního svitu v celých Alpách (ročně tam svítí slunce o 100  hodin více než v severnějších regionech) a také díky topografii je možné po celý den lyžovat na sjezdovkách, kde svítí sluníčko. S využitím příslušné aplikace a za pomoci informačních tabulí v lyžařské oblasti najdou  hosté pokaždé ty nejlepší a nejslunečnější sjezdovky v celém Nassfeldu
zimnidovolena3-1.jpg
 
 
 
Nová místa odpočinku na sjezdovkách
Kromě toho nabízí Nassfeld širokou paletu služeb, které se postarají o velkou porci pohodlí a zábavy na sjezdovce: Letos jsou nově v sortimentu služeb „Nice Surprise“ dva oázy odpočinku s pohodlnými lehátky, která zvou ke kochání se panoramatem hor. Abyste se mohli o velkolepý výhled až k Vysokým Taurám s  Großglocknerem na severu, s "Karnischen Alpen" a s Dolomitami na západě a s "Julischen Alpen" na jihu podělit s přáteli, kteří zůstali doma, nabízejí tyto oázy odpočinku  W-LAN- připojení zdarma, takže fotografie pořízené na Smartphonu můžete hned poslat. Velký fotorám se postará o vytvoření báječných fotografií. Vhodná místa k fotografování s krásným výhledem na Alpy se nacházejí u horních stanic lanovek Millenium Express i Gartnerkofel-Sesselbahn.
K tomu doporučujeme našim hostům zdarma ke stažení z www.nassfeld.at/apps aplikaci  „Augmented-Reality“-Apps, s jejíž pomocí se okolní vrcholky dají také pojmenovat. Jednoduše svůj mobil s fotoaparátem namíříte na hory a aplikace přiřadí  jednotlivým vrcholkům jejich jména
 
 
 
 
 
Nejrychlejší jazykový kurz v Alpách
Kromě toho Nassfeld překvapuje své hosty nejrychlejším jazykovým kurzem Alp: Ještě v kabinách lanovky Millennium-Express, která lyžaře za 17 minut vyveze z údolí do výšky 2.000 metrů, obdrží mezinárodní hosté  rychlé seznámení s korutanštinou, aby se lépe vyznali v lyžařské oblasti i na horských chatách. V programu výuky v němčině nebo angličtině jsou uvedeny výrazy jako  „Pfiateich“, „Jagatee“ nebo „Kasnudeln“. Při opuštění kabinky v horní stanici lanovky se dostává diplom, na jehož zadní straně žáči jazykového kurzu najdou pro připomenutí deset nejdůležitějších pojmů korutanské lyžařské němčiny
 
Expresní servis lyží za cenu nejnižší v celých Alpách
Při zahájení nové lyžařské sezóny je potřeba servis lyží. V korutanském Nassfeldu se to rychle vyřídit přímo na sjezdovce. Broušení hran, úprava i voskování lyží se v servisním centru u horní stanice lanovky Millenium Express pořídit až do vánoc úplně zdarma. Potom Vás expresní servis lyží vyjde na osm EUR, což je stále nejnižší cena v celých Alpách. I doba čekání na servis lyží Vás překvapí, za 5 až 10 minut jsou lyže připravené  pro lepší jízdu, optimální bezpečnost a maximální požitek z lyžování
a-trogkofelabfahrt.jpg
 
 
Lyžařské depo zdarma je také milým překvapením
V Nassfeldu uloží milovník zimních sportů své vybavení do lyžařského depa, které je zdarma k dispozici u spodní stanice lanovky Millenium Express nebo u Tressdorfer Alm, čímž skončilo únavné nošení lyží. Za malý poplatek lze do depa uložit i lyžáky.
 
Výhodné zapůjčení lyžíod 1,- € / den. 
Pro děti nebo lépe řečeno pro jejich rodiče Nassfeld připravenou zvláštní nabídku: Mladí hosté do 14,9 let zaplatí za půjčení lyží ve všech vedlejších sezónách jenom jedno EUR. Cena půjčovného pro dospělé činí deset EUR  denně, což je výrazně méně než obvyklá cena na trhu.  
 
 
Skimovie se závodní atmosférou při poháru BMW xDrive Cup
BMW xDrive Cup je závod pro rekreační sportovce na lyžích nebo snowboardu. Účastníci mohou při různých disciplínách sbírat odznáčky „Budges“. Při sjezdu „Skimovie Strecke Zweikofelbahn“ (sjezdovka 77) si lyžaři mohou projet vytyčený obří slalom, nechat se při tom nafilmovat a následně si stáhnout své osobní video. Za koupi jednoho skipasu v Nassfeldu každý získá jeden odznáček. Za každých překonaných 5.000 m převýšení lze získat jeden odznáček za výkon (Performance-Badge). Také při sjíždění vybraných sjezdovek v oblasti BMW-XDrive Cup lze získat další odznáčky. A existuje i varianta při špatném počasí: Na stránkách www.bmw-xdrive-guide.com se vyplatí najít schovaný odkaz pro získání odznáčku Webtour-Badge
 
Účastníci, kteří získali alespoň pět „Badges“ se mohou každý měsíc zúčastnit slosování o lyže K2 LTD. BMW M Design Edition. Všichni účastníci, kteří nasbírali alespoň 15 „Badges“, jsou k tomu navíc zařazeni do slosování o úplně nový vůz BMW X1. Ten, kdo za celou lyžařskou sezónu nasbírá nejvíce odznáčků, získá týdenní školu řízení „BMW Ice Fascination“ ve Švédsku. Další informace najdete na:  www.bmw-xdrive-cup.at 
a-troegelbahn-1.jpg
 
 
Největší slunečná terasa v Alpách 
Při jarním lyžování se Nassfeld promění v největší slunečnou terasu Alp: Horské chaty a restaurace v lyžařské oblasti vytvoří ve volném prostoru prostředí, které zve k relaxaci: Budou na Vás čekat oázy odpočinku s 1000 lehátky a houpacími sítěmi. Cool hudba, originální nápoje a pochoutky se spolu s domácími specialitami na horských chatách postarají o dobrou náladu lyžařů.
 
Miniclub s kompletním hlídáním dětí. 
Pro rodiče, kteří chtějí mít dobře postaráno o své nejmenší, je připraven BOBO-MINI-CLUB, jehož sympatickým maskotem je velký tučňák BOBO. Ve zvláštním prostoru pro děti u Tressdorfer Alm v Nassfeldu je připravena celodenní zábava s hlídáním pro děti od tří do pěti let, m. j. se stavěním sněhuláka, sáňkováním, prvním seznámením s lyžováním, loutkovým divadlem, klouzáním na duši, kompletním lyžařským vybavením, obědem, svačinou a mnoha dalšími věcmi. Více informací v lyžařské škole Sölle (www.soelle.at). 
 
Být cool v chladivém sněhu. 
Carving, Skifox, Airboard, Snowbike a Snowskate – seznam těchto trendových druhů sportů se nyní významně prodloužil. Jak mají teenageři vědět, co je opravdová zábava a co je na sněhu opravdu cool? Centrum NTC-Center na Tressdorfer Alm má pro teenagery připraven startovní balíček „NTC Blue Day". Pro snažší začátky je k dispozici „Smart Terrain“, na kterém se první pokusy o sklouznutí pod oborným dohledem určitě vydaří. 
snowboardnassfeld.jpg
 
 
 
Ráj pro snowboardisty. 
Také milovníky snowboardingu Nassfeld rád uvítá. Ve snow parcích a prostorech pro freeride, kde letos čekají nové atrakce, to opravdu frčí: V prostoru pro snowboarding najdete High Jumps, rails a také Snow-Cross-Park, které se postarají o zábavu a dobrodružství.
 
Mimo sjezdovku. 
Také běžkaři si přijdou na své: V Nassfeldu na Vás čeká 80 km běžeckých tratí  v Gailtalu a dvě stopy s naprostou jistotou sněhu, které umožňují výlety na území Itálie. Nahoře i v údolích se nabízejí upravené zimní turistické cesty. Úchvatnou zimní krajinu s jejími idylickými údolímí a zasněženými vrcholky  můžete objevovat také na sněžnicích. Pressegger See u Hermagoru Vás zve k rychlobruslení, metané a lednímu hokeji. Zábavu na sáňkách pro velké i malé nabízí 5 přírodních sáňkařskcých drah, ze kterých jsou 3 večer osvětleny. O ozdravné uvolnění po zimních sportech se postarají wellness procedury v místních hotelech a také vodní svět Aquarena v Kötschach-Mauthen. 
 
 
 
Propojená oblast. 
Mnohá ubytovací zařízení leží přímo na sjezdovce. Ale všechny hosty, kteří nebydlí přímo v Nassfeldu, na Sonnleitn popř. v blízkosti spodní stanice lanovky Millennium-Express, tam doveze zdarma skibus. Lze ho také využít k výletům do dalších míst, např. k jezeru Weissensee s největší přírodní ledovou plochou v Evropě.
 
 
Nassfeld v kostce:
110 km sjezdů všech stupňů obtížnosti, které jsou 100 % zasněžovány
30 moderních lanovek a vleků – z toho 5 kabinových lanovek, čtyři šestisedačky, jedna z toho vyhřívaná, a čtyři čtyřsedačky.
Špičková lanovka Millenium Express: Nejdelší kabinková lanovka v Alpách přepraví hosty jen za 17 minut z Tröppolachu v Gaitalu přes 6.000 metrů délky s převýšením 1.309 m na Kofelplatz Madritsche (skoro do 2000 m nadmořské výšky). Dolů se jede například sjezdem „Carnia“, který je dlouhý 7,6 km. Jeho spodní třetina dlouhá 2,2 km se každou středu stává nejdelší osvětlenou sjezdovkou Alp.
25 horských chat a restaurací v lyžařské oblasti
NOVINKA: Kofel Alm – Madritsche, nejvýše položená horská chata v  Nassfeldu
NOVINKA: „Sonnen Spot“ – lyžování se sluncem! 
S 850 hodinami slunečního svitu (až o 100 hodin více než v regionech na sever od Alp) se Nassfeld řadí k oblastem s nejvyšším počtem hodin slunečního svitu v celých Alpách
Ski-Movie Rennstrecke – BMW xDrive Cup
Vaše osobní video z obřího slalomu se zhotoví automaticky a budete mít zvláštní vzpomínku na lyžování v Nassfeldu. 
Snowpark Gartnerkofel
Neobvyklý Snowpark pro začátečníky i profesionály s prostorem pro relaxaci a W-Lan Hotspotem.
Nordic Competence Center a areál pro začátečníky na běžkách
Uměle zasněžovaná stopa „Biatlon pro každého“, cvičná sjezdovka pro lyžaře i snowboardisty
Expres servis lyží a snowboardů přímo na sjezdovce za cenu nejvýhodnější v celých Alpách (od 8,- €) 
Zapůjčení lyží pro děti od  1,- €
„Bunte Piste“ (Barevná sjezdovka). Každou sobotu večerní lyžování na nejdelší osvětlené sjezdovce v Alpách. 
 

 

 

Nassfeld v létě

 


Kabinovou lanovkou Millennium-Express se rychle a jednoduše dostanete z Tröpolachu do Nassfeldu až k horské chatě Tressdorfer Alm, kde se můžete občerstvit a vyzkoušet Skalní labyrint, Flying Fox Mile. Také se dostat do horské stanice Madritsche, kde vás přivítá Vodní letní cesta Letní tobogánová dráha, cyklistické trasy, trasy pro pěší a horolezecké trasy. Přeprava kol a kočárků je zdarma. Sedačková lanovka v Nassfeldu vám nabídne panoramatické výhledy na Julské Alpy, Dolomity a Vysoké Taury. Místo plné dobrodružství jako Geo cesta, Wulfenia, Gartnerkofel, Alpské chaty: Watschiger Alm, Garnitzenalm and "Berghex".

Presegger See
Jezero se skvělým zázemím pro rodiny s dětmi se nachází východně od správního města Hermagor. Na ploše 6,5 km2 se rozprostírá „Dětský park“, kde naleznete bezpečnou louku pro lenošení u vody, houpačky, skluzavky, skákací hrady a trampolíny, kolotoče, pískoviště, obří tobogán a další vodní atrakce. Vaše děti se zde dostatečně vyřádí. Dále je zde plážový volejbal, stolní tenis, tenisové kurty, půjčovnu loděk a šlapadel, restauraci s velkým výběrem jídel a nápojů, kabiny k převlékání. Na své si přijdou i vyznavači plážového volejbalu, vodáci nebo rybáři.

Weissensee
Leží v nadmořské výšce 930 m a je tak nejvýše položeným z velkých korutanských jezer. Z celkové délky 23 km pobřeží je pouze třetina zastavěna, zatímco dvě třetiny mají přírodní charakter. Kolem jezera nevede žádná cesta z jednoho konce na druhý, pouze stezka pro pěší. Prohlédnout si okolí jezera můžete i při okružní plavbě po jezeře. Nachází se zde Fitness Park Weissensee, který nabízí: 12 běžeckých okruhů kolem jezera, nordic walking na devíti trasách různé obtížnosti. Nedaleko od jezera je jedno z nejpůvodnějších Alpských údolí Údolí sta mlýnů.  V Údolí sta mlýnů, jak je údolí Lesachtal pro své vodní mlýny také nazýváno, se uprostřed horských vrcholů nachází staré poutní místo Maria Luggau. Barokní poutní kostel „Marie Sněžné“ byl v roce 1986 papežem Janem Pavlem II. prohlášen za basiliku – ostatně je jedinou basilikou v Korutanech.

Propast Garnitzenklamm:
Naučná stezka s panoramatickými a informačními panely vede přes propasti a představuje 200 milionů let fascinující geologie. Propast je zpřístupněna pomocí zabezpečených cest (via ferrate) přes lávky, mosty až k vodopádům. Rokle je na začátku vysoká 630 m a na konci 1125 m, dlouhá 4 km s výškovým rozdílem 500 m. Cesta se skládá ze 4 částí (cca 2,5 hodiny chůze ke konci propasti). Ve 3. a 4. části jsou mosty a přechody přes propast. Při špatném počasí je vstup zakázán. Je nutné sledovat předpověď počasí. Propast se rozkládá na alpských vegetačních stupních a je dosažitelná přes různé můstky až k vodopádům. Úzká, vyšlapaná přírodní stezka s panoramatickými, skálu opisujícími stupni, vede přes propast a poskytuje úchvatný zážitek na 600 milionů let historie této krajiny. Tento zázrak přírody ukazuje svým návštěvníkům neopakovatelné kouzlo na 6 km dlouhé trase. 

Tip pro rodiny:

Vodní cesta  "BergWasser"
Pokud vystoupáte pěšky či se svezete lanovkou Millenium Express do výšky skoro 2 000 m.n.m. na horu Madritche, nezapomeňte navštívit 1,5 km dlouhou rodinnou cestu plnou dobrodružství. U vstupu Vás přivítají vodní fontány, podél cesty můžete vyzkoušet trampolíny,  na několika zastávkách můžete prožít vodní dobrodružství a prohlédnout si krásnou okolní scenérii z na jezeře ukotvených plachetnic. Nádherné místo pro krásně strávený den. Děti se baví uprostřed krásné horské přírody. Toto místo je díky možnosti dopravy lanovkou Millennium Express vhodné i pro kočárky.

Letní sáňkařská dráha
vede z Madritsche (1919 m) do Tressdorfer Alm (1,59 tisíce m) v délce 1920 m. Jedná se o nejdelší letní sáňkařskou dráhu v Korutanech, která je každoročně hitem léta. Jízda dolů začíná u horní stanice kabinkové lanovky. Cestou do údolí překonáte po mnoha zatáčkách a náklonech převýšení více jak 400 metrů. Jízdu dolů zvládne každý, rychlost se ovládá pomocí speciálního joysticku.

CYKLOTURISTIKA 

Najdete zde 800 kilometrů s 31 značenými cyklistickými trasami všech náročností pro horská kola vedoucími nespoutanou přírodou pod alpskými vrcholy. Kdo chce, může si vyzkoušet nejdelší Alpský sjezd v délce 16,2 km. Pro méně zdatné cyklisty je vhodná Korutanská stezka „R3“ vede z Kötschach-Mauthen 90km do Villachu, podél řeky Gail. Kolem stezky naleznete útulné odpočívadla a spoustu zajímavých míst (vodopády, skalní útvary, atd.) Pro přepravu svého kola můžete využít speciální vlaky "ÖBB-Cykovlak". Půjčovna a prodejna kol přímo u dolní stanice lanovky Millennium Express.

Oblast Lesachtalu byla zvolena Evropskou krajinou roku. Příroda je zde nedotčená, lidé se vracejí zpět k přírodě, žádný spěch a rámus. Lesachtal -„nejzelenější údolí v Evropě“ nabízí řadu tras pro horská kola. Trasy vedou jak v Linzerských Dolomitech, tak i v Karnských Alpách. Nabízí pohodové trasy podél řeky Gail, ale také náročnější trasy s velkým převýšením. Korutanská Naturarena otevírá nové dimenze cykloturistiky. 150 km cyklotras a 800 km značených mountainbikeových tras garantuje nezapomenutelnou dovolenou.

Tipy na trasy:
1. gailtalská cyklotrasa R3. Vede z Kotschach- Mauthenu do Villachu. Protíná celý region korutanské Naturareny, celková délka trasy je 85 km, převýšení 206 m. Z Kotschach - Mauthenu do Hermagoru vede stezka romantickými vesnicemi a idylickou krajinou převážně po asfaltovém nebo zpevněném povrchu, téměř až do Villachu. Podél řeky Gail je mnoho informačních tabulí s kilometrovníky, mapou a označením zajímavých míst. Na odpočívadlech najdete mapu krajiny s praktickými tipy.
2. cyklotrasa Drauradweg R1
Cyklotrasa Drauradweg R1, která vede z Innichu (Itálie) přes Osttirol a Korutany až do Marburgu ve Slovinsku, má mezinárodní označení R1.
3. cyklotrasa mezi Toblachem a Lienzem. Nejkrásnější etapa vede z Toblachu (Italie) do Lienze. Tato část Drávské cyklotrasy byla vybudována jako první a je v současné době nejlépe zbudovanou trasou. Je ideální pro rodinnou turistiku. Trasa má mírný sklon, je široká a téměř vždy vede mimo silnice. Je dokonale značena a podél ní je mnoho míst k zastavení a odpočinku. V pohodě se tak dá zvládnout i etapa z Lienze do Oberdrauburgu.

Přehled cyklotras: Na Lankenalm, do Frohntalu, k Wolayersee, na Oberraster Alm, z Obergailu do Durntalu, Maria Luggau, Porzehütte, trasa podél hranice „Grenzlandweg“, Via delle Malghe (grenzüberschreitend), horní Lesachtal, Liesing-Pallas-Ladstatt-Klebas, kolem jezer Presseggersee a Weissensee.

TURISTIKA
Oblíbeným letním místem je Nassfeld Hermagor zejména pro milovníky pěší turistiky. S více než 1 000 km značených stezek patří mezi jedny z nejvhodnějších středisek pro vyznavače právě daného sportu. Stezky se nalézají v nadmořské výšce 600 – 2800 metrů nad mořem. Každý turista si zde přijde na své. Je zde 26 tématických stezek, které vás seznámí s historií mlýnů, bylinek a další nebo vyzkoušejte 17 tras pro Nordic walking v celkové délce 145 km, nebo 9 běžeckých tras v celkové délce 63,4 km.

Vodní cesta "BergWasser"
Pokud vystoupáte pěšky či se svezete lanovkou Millenium Express do výšky skoro 2 000 m.n.m. na horu Madritche, nezapomeňte navštívit 1,5 km dlouhou rodinnou cestu plnou dobrodružství. U vstupu Vás přivítají vodní fontány, podél cesty můžete vyzkoušet trampolíny, na několika zastávkách můžete prožít vodní dobrodružství a prohlédnout si krásnou okolní scenérii z na jezeře ukotvených plachetnic. Nádherné místo pro krásně strávený 
den.  Děti se baví uprostřed krásné horské přírody. Toto místo je díky možnosti dopravy lanovkou Millennium Express vhodné i pro kočárky.

KOUPÁNÍ
Korutanská oblast svojí zeměpisnou polohou na sluneční straně Alp zaručuje kolem 2000 slunečných hodin ročně, a proto návštěvníkům této oblasti přijde vhod za teplých či horkých dnů koupel v jednom z více jak tisíce průzračných alpských jezer.Můžete si vybrat mezi jezerem Pressegger See, které nabízí příjemně teplou vodu v pitné kvalitě, teplota vody zde dosahuje až 28 stupňů Celsia, nebo se můžete příjemně osvěžit v ledovcovém jezeře Weissensee.

AQUAPARK KÖTSCHACH-MAUTHEN
Nabízí jak koupání pod širým nebem, tak i krytý bazén se spoustou atrakcí jako jsou tobogány, divoká řeka, skluzavky. Ve welness zóně si můžete dopřát saunu, solárium nebo osvěžující masáž.

PŘÍRODNÍ LESNÍ KOUPALIŠTĚ Waldbad Mauthen
Přírodní koupaliště  s rozlohou 1700 m 2 leží stranou od hlučných cest uprostřed lesů a nabízí oblázková pláž se širokém a pozvolným vstupem do vody, posezení na lavičkách a sedačkách z přírodního kamene, možnost ležení na rozlehlé louce. Samozřejmostí je dětské hřiště a útulná kavárna s restaurací s bohatou nabídkou. 

Rybaření
Řeka Gail a její přítoky, které protékají celou délkou oblasti, jsou známé jako „Eldorado" pro rybáře. Velké úlovky jsou však také možné na jezeře Pressegger See, kde je přísný zákaz motorových člunů. Rybářské lístky spolu s plánky rybářských revírů pro řeku Gail a její přítoky jsou k dispozici v turistické kanceláři v Hermagoru.

Golf v údolí Gail - Kirchbach-Waidegg golf
Rozprostírá se na ploše 70 ha a může se pochlubit perfektním 18-jamkovým hřištěm a 6-jamkovým (par 3) tréningovým hřištěm.
Golf Alpe Adria, 70 hektarové hřiště se nachází v blízkosti Villachu a Faaker See a nabízí nádherných 18 jamek pro všechny kategorie golfistů. Mírně kopcovitá krajina bez většího výškového rozdílu nabízí dech beroucí pohled na pohoří Karawanken. Přímo ze hřiště můžete vidět dva majestátné vrcholy Mittagskogel a Dobratsch. Místní golfová škola nabízí 250 m dlouhý Driving Range pro zdokonalení každého golfisty. Kurzy pro zdokonalení hry jsou individuální nebo ve skupinkách.

Adrenalinové aktivity pro jednotlivce i skupiny:
1. Horské kola - organizování jednodenní cyklistické túr,
půjčovna kol. Dirt Park – se nachází přímo u NTC v Tröpolachu. Jsou zde Urampy a různé překážky vhodné pro BMX i horská kola, začátečníky i pokročilé.
2. skalní labyrint – nachází se v Tressendorfen Alm. Zde se prochází a spouští po laně skalními soutěskami, všude okolo jsou skalní věže, malé dutiny, propasti. Labyrint nabízí skvělé dobrodružství pro všechny sportovce.
3. horolezectví - pro zkušenější jsou k dispozici četné horolezecké trasy na Rosskofelu, Trogkofelu, Malurchu, Zottachkofelu a Garnerkofelu na vás čekají.
Při špatném počasí lze využít lezecké stěny pod střechou v Hermagoru.
4. zajištěné trasy - pouze pro trénované zkušené horolezce vybavené sedáky a helmami. Přístup:15 min. pochod z Madritsche (1919m),
horní stanice kabinové lanovky Millennium Express. Můžete se sem dostat kabinovou lanovkou nebo z Nassfeld směrem na Tressdorfer Alm. Pro méně trénované osoby doporučujeme vybrat si lehčí cestu nahoru zajištěnou Ferratou E. Contin. Horolezecké vybavení je zde také potřeba.
Cestu s průvodcem si můžete objednat v NTC!
5. slaňování – užijte si adrenalin ze slanění Oselitzeově vodopádu v délce 18 metrů až k Oselitzeově přehradě
6. horské koloběžky – při tomto sportu se i dospělí dostanou do dětských rolí a sjíždějí na koloběžkách určenými trasami z vrcholů do údolí.
7. stanley rider – sáně na kolečkách řízené pouze nohami. Při sjezdech po asfaltové silnici zažijete neopakovatelné zážitky spojené s dávkou adrenalinu, kterou ve vás tento sport vyvolá.
8. moutaincart - je novým typem zábavy; sáně s jedním předním kolem a dvěma zadními koly s hydraulickými brzdami, nárazníky a dalším. Při sjezdech po asfaltové silnici zažijete neopakovatelné zážitky spojené s dávkou adrenalinu, kterou ve vás tento sport vyvolá.
9. moutainroller - toto vozítko s balónovými pneumatikami není žádná cesta příliš skalnatá a žádná díra příliš velká. Nebojte se ani brzdění,
tento vynález je vybaven kotoučovými brzdami, které jsou zárukou bezpečné cesty do cíle.
10. mountainboard - helma, prkno, čtyři kola, brzdy, více k tomuto sportu není potřeba a bláznivý sjezd z vrcholku do údolí po asfaltové silnici
může začít. Vhodné především pro všechny snowboardisty a skateboardisty.
11. arrow – pro tyto čtyřkolky není nutný řidičský průkaz a mohou si je půjčovat i deti od 12 let. Jezdí rychlostí max. 20 km/h a jejich baterie vydrží asi na 60 km.